W dzisiejszych czasach szczególną uwagę poświęcamy estetycznemu i zdrowemu wyglądowi, zarówno całego ciała, jak i samej twarzy. Szukamy skutecznych i bezpiecznych rozwiązań, które poprawią kondycję skóry i przyczynią się do jej odmłodzenia. Idealną opcją jest masaż Kobido, który obejmuje szereg technik wykonywanych na okolicy twarzy. Jednocześnie stanowi gwarancję odprężenia i głębokiego relaksu. 

Jak wygląda masaż Kobido?

Masaż Kobido składa się z 3 etapów:

  1. stymulacyjnego masażu suchego
  2. wklejania plastrów liftingujących
  3. masażu modelująco-rozluźniającego

Pierwszy etap wykonywany jest na sucho, aby maksymalnie poprawić krążenie i pobudzić metabolizm skóry, a także aby dotrzeć do głębszych warstw twarzy, czyli do mięśni.

Plastry liftingujące mają na celu zapewnienie swobodnego przepływu limfy i odprowadzenie zbędnych produktów przemiany materii.

Dodatkowo zwiększają elastyczność i jędrność skóry poprzez stymulację włókien kolagenowych i elastynowych. Z kolei ostatni etap, masaż modelująco-rozluźniający, powoduje głęboki relaks, niwelowanie napięć mięśniowych oraz modelowanie owalu twarzy. 

pic 5 Ile trwa masaż Kobido?

Efekty masażu Kobido

Wszystkie powyższe etapy połączone ze sobą sprawiają, że możemy się spodziewać widocznych efektów już po pierwszym zabiegu. Aby jednak były trwałe najlepiej zdecydować się na pakiet masaży. W rezultacie skóra stanie się gładsza, jędrna i pełna blasku, a widoczność zmarszczek mimicznych znacznie zmaleje.

Regularne sesje Kobido znacznie spowolnią proces starzenia się skóry. Z kolei użyte olejki i kremy posiadają silne właściwości ujędrniające i wyszczuplające, poprawiają więc między innymi owal twarzy.

Ile trwa masaż Kobido?

Aby wszystkie etapy mogły zostać bez pośpiechu wykonane, masaż Kobido musi trwać dłużej niż klasyczny masaż twarzy, który oscyluje wokół 15-20 minut. Właśnie dlatego pojedyncza sesja masażu Kobido trwa od 45 do 60 minut, w zależności od gabinetu i potrzeb klienta.

Czas trwania całego cyklu może wynosić nawet do 2 miesięcy, zaleca się bowiem wykonywanie takiego masażu raz w tygodniu przez okres 5-8 tygodni, w zależności od potrzeb. Następnie warto co kilka miesięcy powtarzać zabieg celem utrwalenia efektów.