Nasza praca czy styl życia bywają przyczyną różnych bóli.. Szczególnie częstą dolegliwością bywa ból pleców. Nasz grzbiet stanowi bardzo rozległą grupę mięśniową, toteż ból może występować w różnych jego punktach.

Kiedy staje się on nie do zniesienia konieczna jest wizyta u specjalisty. Przeważnie schorzenia pleców zaleca się rehabilitacją – odpowiednio dobranymi ćwiczeniami. W skrajnych tylko przypadkach konieczna może być interwencja chirurga i zabieg operacyjny. W większości przypadków jednak cyklicznie wykonywany masaż leczniczy pleców pozwala pozbyć się problemu i cieszyć się zdrowymi plecami i prostą sylwetką.

Na czym polega masaż leczniczy?

Masaż leczniczy pleców jest zabiegiem wykonywanym manualnie, który dąży do uśmierzenia bólu występującego w tej partii ciała. Rehabilitacja wykonywana przez wykwalifikowanego specjalistę pozwala pozbyć się bólu i wrócić pacjentowi do normalnego funkcjonowania.

Poza redukującymi ból właściwościami masaż leczniczy pleców działa także relaksująco. Zawodowy masażysta doskonale orientuje się, które punkty na naszym ciele należy poddać masażowi by ból odpuścił.

Masaż leczniczy pleców zazwyczaj jest poprzedzony ustaleniem konkretnych punktów zapalnych na naszym grzbiecie. Masażysta poprzez obserwację, dotyk, a także czasem analizę zdjęć RTG diagnozuje, które miejsca na naszym ciele należy rozmasować ze szczególną uwagą.

Zabieg tego typu zazwyczaj trwa od 40 minut do godziny.

Photoflower 16m Czym jest masaż leczniczy?

Jakie dolegliwości usuwa masaż leczniczy?

Masaż leczniczy pleców może być odpowiedzią na szereg dolegliwości. Nasze sylwetki nie zawsze są utrzymywane w należytej pozycji – remedium na tego rodzaju problemy może być właśnie masaż leczniczy.

Również osłabione mięśnie czy wiek mogą być generatorami bólu w grzbiecie. Nieumiejętnie wykonywane ćwiczenia czy odwrotnie – zbyt mała ilość ruchu – mogą z kolei prowadzić do różnego rodzaju kontuzji – naderwań czy stanów zapalnych. Czasem skutkiem różnych czynników mogą być nawet poważniejsze choroby kręgosłupa. Masaż leczniczy pleców jest w stanie w kilku sesjach pomóc na większość z wymienionych.

Ponadto spojrzenie fachowca wiąże się też z możliwością konsultacji i posłuchania rad dotyczących samodzielnego dbania o swoje plecy.

Kto wykonuje masaż leczniczy pleców?

Masaż klasyczny.

W celu wykonania masażu leczniczego pleców najlepiej zgłosić się do fachowca. Wiedza i doświadczenie są w tej dziedzinie najważniejszymi instrumentami.

Warto szukać osób, które stale podnoszą swoje kwalifikacje. Ich portfolio najczęściej można znaleźć w sieci, tam również znajdziemy opinie i rekomendacje innych pacjentów. Z pewnością pomoże to w dokonaniu właściwego wyboru.