Masaże zdobywają coraz więcej zwolenników. Ludzie korzystają z nich dla relaksu i dla zdrowia. Otwiera się coraz więcej salonów masażu, a lekarze często kierują swoich pacjentów na terapię manualną. Bez wątpienia świadomość dotycząca ludzkiego zdrowia i kondycji rośnie w społeczeństwie.

Przejawia się to choćby wzrostem liczby ludzi, którzy odwiedzają gabinet masażu Toruń. Nierzadko pacjenci korzystają z cyklicznych sesji masażu, dzięki czemu mogą odczuwać znaczną poprawę w codziennym funkcjonowaniu. Nawet jedna sesja profesjonalnego masażu może w wyraźny sposób wpływać na samopoczucie.

 

Trzeba też wiedzieć, że istneje wiele rodzajów masażu. Część z nich nie jest przeznaczona dla każdego. Nie mniej jednak ze względu na duży wybór oferowany przez gabinet masażu Toruń każdy zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie. Warto przy tym wiedzieć jakie są przeciwskazania do masażu i kiedy należy skonsultować taką sesję z fachowcem.

 

Kiedy masaż nie jest możliwy?

 

Odwiedzając gabinet masażu Toruń najpewniej spotkamy się z krótką ankietą personalną, która pozwoli ustalić czy nie posiadamy żadnych przeciwskazań do zabiegu. Bowiem jak każdy zabieg, który oddziałowuje na ludzki organizm, także w przypadku masażu możemy się spotkać z przeciwwskazaniami. 

Masaż zwiększa przepływ krwi i pobudza pracę mięśni co podnosi temperaturę ciała. Zatem nie powinno się przystępować do masażu przy temperaturze ciała przekraczającej 38 stopni. Z masażu nie powinny także korzystać kobiety będące w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy płód jest najbardziej narażony na wszelkie impulsy.

W związku z oddziaływaniem na obieg krwi z części masaży zdyskwalifikowane są także osoby borykające się z nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą czy krwotokami. Niestety także pacjenci onkologiczni są wykluczeni z większości masaży – w tym przypadku możliwe jest wykonanie onkologicznego masażu limfatycznego.

 

Rozmawiaj, pytaj, konsultuj

 

Generalnie najlepszym rozwiązaniem jest zadawanie pytań – konsultując się z lekarzem lub masażystą powinniśmy otrzymać odpowiedź na większość nurtujących nas kwestii, także jeśli chodzi o przeciwskazania.

Podstawową zasadą jest szczerość wobec fachowca kiedy odwiedzamy gabinet masażu Toruń. Tylko taka postawa pozwala uniknąć niepożądanych konsekwencji i pozwolić by masaż był w pełni skuteczny.

Nawet w sytuacji gdy towarzyszą nam pewne schorzenia warto skonsultować się z masażystą. Być może będzie on w stanie przeprowadzić zabieg dopasowany do danej jednostki chorobowej w sposób nie zagrażający zdrowiu. Innymi słowy: warto rozmawiać.

Gabinet masażu Toruń.