masaż leczniczy Toruń – pleców

Jedna z najstarszych metod fizjoterapeutycznych pochodzi bezpośrednio ze starożytnych Indii i Chin. Już w tym okresie opracowany został podstawowy zbiór metod, technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny wpływają na tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe. Niewątpliwie masaż leczniczy to jeden z elementów terapii manualnej, który przynosi ulgę w bólu m.in. pleców, mięśni i stawów. Można go zastosować bezpośrednio po ciężkim wysiłku fizycznym i psychicznym, albo w momencie, kiedy chcemy zmniejszyć napięcie mięśni. Niemniej zabieg zawsze musi być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę, a umówienie się na masaż powinno być poprzedzone konsultacja fizjoterapeutyczna.

Masaże lecznicze Toruń.

Jeżeli nie wiesz kiedy wybrać masaż relaksacyjny, a kiedy leczniczy, nie martw się. Sama kwestia definicji masażu jest drugorzędna, ponieważ obecnie niemal każde centrum medyczne w oparciu o wywiad samo określa, co dolega i jak powinna wyglądać rehabilitacja oparta o masaż leczniczy. Informacje, jakie pozyskuje fizjoterapeuta od pacjenta, są niezwykle ważne w procesie leczenia i początkowego doraźnego zmniejszenia napięcia mięśni. W naszym studiu masażu liczą się efekty zastosowanej terapii manualnej. Dlatego wszystkie wykryte dolegliwości i zwyrodnienia są dla nas wskazówką, jakie masaże będą najlepsze, aby przynieść złagodzenie i ukojenie w bólu.

Masaż leczniczy — skuteczne zabiegi lecznicze

 

Masaż leczniczy wykorzystuje się na obszarze ciała, który zajęty jest zmianami chorobowymi lub niedomaganiem. Masażysta w momencie przeprowadzania zabiegu wykorzystuje różne techniki między innymi rozcieranie, głaskanie, ugniatanie, wyciskanie, oklepywanie, wałkowanie lub uciski, których zadaniem jest wyeliminowanie przyczyn bólu. Ponadto takie działania pozwalają na usprawnienie ruchomości stawów i całego kręgosłupa. Masaż rehabilitacyjny wykonywany jest na specjalnym krześle do masażu, aby pacjenci czuli się komfortowo.
Masaż rehabilitacyjny, który wykonywany jest w prawidłowy sposób, nie powinien powodować bólu. Jednak może się zdarzyć, że pewien umiarkowany ból się pojawi, co jest efektem reakcji mięśni na ucisk tkanek. Należy jednak pamiętać, że jeżeli wcześniej towarzyszący ból po samym zabiegu u specjalisty się nasilił, trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak przygotować się do masażu leczniczego?

 

Przygotowanie do masażu leczniczego to bardzo ważna kwestia. Dlatego przed masażem na około 1,5h nie powinno spożywać się żadnych posiłków. Ponadto należy wziąć prysznic, aby oczyścić i odświeżyć swoje ciało z uprzednio zastosowanych kosmetyków. Z kolei w przypadku masażu twarzy, dekoltu albo szyi wskazane jest usunięcie makijażu. Przed przystąpieniem do masażu trzeba również usunąć biżuterię z ciała. Masaż leczniczy najczęściej trwa od 30 do 60 minut w zależności od tego, jaka konkretnie część ciała jest masowana. Niemniej powrót do pełnej sprawności i niwelowanie bólu jest procesem rozłożonym w czasie. Tym samym najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na serię zabiegów.

Wskazania do stosowania masaży leczniczych

• ból pleców,
• ból kręgosłupa,
• ból barku,
• ból i ograniczenie ruchomości szyi,
• ból stawów obwodowych tj. biodrowy, kolankowy, skokowy i inne,
• ból głowy,
• dyskopatia,
• zmiany zwyrodnieniowe,
• problemy jelitowe,
• rwa kulszowa.
Odpowiednie zakres usług wykonywanych przy konkretnych bólach jest niezwykle szeroki. Dlatego też przed zapisaniem się na masaż zalecana jest konsultacja ze specjalistą, aby możliwie precyzyjnie określić źródło i przyczynę bólów. To pomoże dobrać odpowiednią metodę masażu.

Masaż leczniczy — jakie daje rezultaty?

  Masaż leczniczy pleców.

  Zastosowanie masażu leczniczego niewątpliwie pozwala na zmniejszenie dyskomfortu i pozbycie się krępującego bólu. Masaż leczniczy pozwala na skuteczne uwolnienie hormonów tkankowych tj. histamina, aminy lub prostaglandyny. Ponadto możliwe jest pobudzenie, które wywołane jest zmianą energii mechanicznej na energię elektryczną z tzw. odruchowym pobudzeniem poprzez drogi nerwowe.

  Wykorzystanie masażu leczniczego pozwala także na istotne ułatwienie odpływu krwi żylnej i przyśpieszenie jej krążenia. Co ważniejsze dzięki rozluźnieniu mięśni i naczyń, masaż przyśpiesza usuwanie produktów przemiany materii i wchłanianie obrzęków.

  Masaż leczniczy w naszym studio med. w Toruniu to również możliwość ze skorzystania z nowoczesnych rozwiązań między innymi takich jak elektrostymulacja, a także drenaż limfatyczny wraz z aparatem uciskowym BOA. Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy bardzo szeroką ofertę, dlatego złóż zapytanie lub zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty na wykonanie masażu, lub zabiegów Kobido i Facemodelingu.

  Masaż leczniczy pleców

   

  Masaż leczniczy kręgosłupa to bardzo popularny wybór. Bóle pleców, zwłaszcza dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa są w obecnych czasach powszechne. Siedzący tryb życia, długie godziny w pracy zawodowej czy po prostu zła postawa, sprawiają, że może pojawić się nawet silny ból pleców. Także długotrwały stres powoduje napięcie mięśniowe, które przekłada się na uczucie bólu i sztywności.

  Odpowiednio wykonany masaż leczniczy pleców usuwa dolegliwości bólowe pleców, rozluźnia mięśnie i działa kojąco na układ nerwowy. W naszym studiu dobieramy rodzaj masażu do potrzeb pacjenta na podstawie wywiadu z nim, a także wyniki badań, jeśli takimi dysponuje. Techniki masażu kręgosłupa oraz pleców w odcinku lędźwiowym są wybierane przez fizjoterapeutę w taki sposób, aby już po pierwszym zabiegu pacjent rozluźnił spięte mięśnie, poczuł działanie przeciwbólowe i mógł poczuć ulgę.

  Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
  Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

  Nasza lokalizacja

  ul. Szosa Chełmińska 154 C
  87-100 Toruń

  Zadzwoń do nas

  tel. 792-019-630

  Napisz do nas

  biuro@dynamicstudio.com.pl

  ® 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone