Młody, promienny i zdrowy wygląd twarzy jest pozytywną wizytówką każdego człowieka. Nierzadko stosujemy różnego rodzaju kremy, maseczki, chodzimy na inwazyjne zabiegi. Wszystko po to, aby skóra stała się jędrna, elastyczna i pełna blasku.
W dzisiejszych czasach jest to możliwe w szybszy, bezpieczny i naturalny sposób, jakim jest facemodeling. Stanowi całkowicie naturalną, wielopłaszczyznową terapię manualną twarzy. Łączy szereg unikatowych technik, których zastosowanie pozwala uzyskać spektakularne efekty już w ciągu jednej wizyty.
Czym jest facemodeling?
To stosunkowo nowa metoda poprawy wyglądu i kondycji skóry, jednak szturmem zdobywająca serca klientek. Jest autorską, naturalną i w pełni bezpieczną manualną terapią twarzy. Wydobywa ukryte piękno – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Oddziałuje bowiem nie tylko na ciało, ale również duszę i umysł.
Na czym polega facemodeling?
Facemodeling to połączenie zaawansowanych technik takich jak masaż transbukalny, osteoplastyka czy mioplastyka. Docierają one nawet do najgłębszych struktur tkanek i mięśni, powodując ich regenerację i odnowę. Przywrócenie wewnętrznej harmonii i poprawa mikrokrążenia sprawiają, że skóra staje się lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona.
Jakie są efekty?
- zmniejszenie widoczności bruzd, zmarszczek, obrzęków czy cieni pod oczami
- przywrócenie elastyczności i jędrności skóry
- złagodzenie rysów twarzy
- uwolnienie napięć i blokad mięśniowo-powięziowych, a więc uczucie maksymalnego relaksu i odprężenia
- odbudowa naczyń włosowatych
- stymulacja kolagenu i elastyny
- natychmiastowe wizualne odmłodzenie twarzy i poprawa jakości skóry
Facemodeling obejmuje również szyję i dekolt. Jedną z technik w jego przebiegu jest masaż tkanek głębokich, poprawiający ruchomość powięzi i eliminujący zbędne napięcia na głęboko zlokalizowanych mięśniach. Wspomniany masaż transbukalny wykonywany jest wewnątrz ust, dlatego umożliwia opracowanie tkanek niedostępnych za pomocą żadnej innej metody. Facemodeling obejmuje także kapilaroterapię, czyli masaż próżniowy szklanymi bańkami, a także kinesiotaping twarzy.
Choć efekty widać już po pierwszej sesji, na facemodeling warto zgłaszać się regularnie. Nie częściej jednak niż co 10-14 dni.
Facemodeling – wskazania
Facemodeling to metoda idealna w przypadku występowania obrzęków (wodnych i limfatycznych), zrostów mięśniowych, zmarszczek, asymetrii twarzy czy wzmożonych napięć (np. w przebiegu bruksizmu). Z jej pomocą można wpłynąć na korekcję wad estetycznych, takich jak opadająca powieka czy opadający kącik ust. Facemodeling świetnie sprawdzi się również w przypadku cery dojrzałej – wiotkiej, pozbawionej blasku i jędrności.
Wiele osób decyduje się na skorzystanie z facemodelingu przy długotrwałym stresie, braku wiary w siebie oraz niskiej samoocenie. Techniki są nie tylko skuteczne, ale i przyjemne.
Najnowsze komentarze