Masaż Kobido to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce pobudzić skórę, wpłynąć na jej elastyczność i gładkość oraz widocznie ją odmłodzić. Nie bez powodu opisuje się go jako niechirurgiczny lifting twarzy.
Zgodnie z legendą był to ulubiony zabieg cesarzowej Japonii, słynącej ze swojej niezwykłej urody. Aby efekty były trwałe i widoczne warto jednak pamiętać o regularności.
Na czym polega masaż Kobido?
Masaż Kobido dzieli się na 3 etapy:
- stymulacyjny masaż suchy
- wklejanie plastrów liftingujących
- masaż modelująco-rozluźniający
Obejmuje naprzemienne wykonywanie ruchów szybkich i wolnych. Wolne relaksują i odprężają, natomiast szybkie pobudzają krążenie i produkcję niezbędnych do uzyskania liftingu składników.
Efektem jest więc nie tylko głębokie odprężenie i poprawa samopoczucia, ale również:
- zmniejszenie napięcia mięśni twarzy
- spowolnienie starzenia się skóry
- uzyskanie efektu liftingu
- pobudzenie syntezy włókien kolagenowych
- pozbycie się zmarszczek mimicznych, worków pod oczami, obrzęków
- ujędrnienie i uelastycznienie skóry
- lepsza regeneracja tkanek
W ten przyjemny sposób przywracamy skórze dawną świetność, młodzieńczy blask i nienaganny wygląd.
Jak często wykonywać masaż Kobido?
Podstawą jest regularność, choć efekty zauważymy już po pierwszej sesji.
Aby były trwałe, warto zdecydować się na pakiet 5-7 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu. Nie ma potrzeby zwiększania tej częstotliwości, ponieważ masaż wykonywany jest głęboko – skóra musi mieć czas na odpoczynek.
Następnie rekomenduje się uczęszczanie raz w miesiącu na masaż podtrzymujący, ewentualnie co kilka miesięcy ponowne wykonywanie pakietu 5 zabiegów.
Ilość masaży w pakiecie dobierana jest zazwyczaj do indywidualnych potrzeb klientki. Specjalista oceni kondycję skóry i jej podatność, po czym z pewnością poinformuje o zalecanej liczbie zabiegów.
Przeciwwskazania masażu Kobido
Masaż Kobido jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem pielęgnacyjnym, jednak nie może być wykonany w przypadku każdej osoby.
Wyróżnia się przeciwwskazania takie jak:
- stany zapalne skóry
- rany i otarcia
- nadciśnienie tętnicze
- gorączka
- stany ropne okołozębowe
- ekstrakcja zęba w ciągu ostatnich 2 tygodni
Dodatkowo należy pamiętać, aby zachować odstęp czasu między masażem Kobido a innymi zabiegami, np. botoksem (przynajmniej 2 tygodnie) lub aplikacją nici liftingujących (przynajmniej 6 miesięcy). Wówczas mamy pewność, że masaż będzie całkowicie bezpieczny, a efekty po zakończeniu wszystkich sesji utrzymają się przez długi czas.
Najnowsze komentarze