W dzisiejszych czasach bardzo dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Kierowanie samochodem, praca przy komputerze czy nawet oglądanie TV po pracy – wszystko to wpływa negatywnie na nasz układ kostno-stawowy.

Rozwiązaniem może być sport. Jednak aktywność fizyczna powinna być wykonywana pod okiem fachowca – w innym wypadku może się to zakończyć nieszczęściem. Można także spotkać przypadki, gdzie kręgosłup lędźwiowy i odcinek biodrowy są tak zastane, że nagłe rozpoczęcie aktywności fizycznej może tylko pogorszyć sytuację.

Gdzie zatem szukać pomocy? Na wstępie warto pomyśleć o wizycie u fizjoterapeuty lub masażysty, który będzie w stanie wykonać masaż leczniczy pleców. Jak jeszcze walczyć z bólem w odcinku lędźwiowym?

Zrób coś dla swoich pleców – nie pożałujesz!

Większość specjalistów jest zgodna, aby pozbyć się bólu pleców należy obudować je mięśniami. Zanim zaczniemy wzmacnianie pleców i rozwijanie mięśni grzbietu warto jednak trochę je rozruszać. Na sam początek dobrym pomysłem będzie kilka skłonów dziennie – rozciągnięty odcinek lędźwiowy to dużo wyższa jakość życia.

Masaż Kobido Toruń.

Regularne rozciąganie tej partii mięśni czy używanie specjalnych rollerów do automasażu także pozytywnie wpływa na plecy. W grę wchodzi nasze zdrowie, wobec tego warto pomyśleć o usługach specjalistów. Masaż leczniczy pleców to szybkie, doraźne i co najważniejsze skuteczne rozwiązanie dla pobolewających lędźwi.

Również w momencie, kiedy brak nam czasu na regularne ćwiczenie dobrym rozwiązaniem jest masaż. Toruń, Bydgoszcz czy Koszalin – wszędzie, niezależnie od położenia geograficznego spotkamy dobrych profesjonalistów. Masaż w Toruniu to nie tylko zabieg leczniczy. Często masażyści dzielą się z nami swoją wiedzą, przekazując rady odnośnie dbania o siebie i zdrowie swoich pleców.

Masaż leczniczy Toruń.

Korzyści płynące z masażu

Masaż leczniczy pleców ma korzystny wpływ nie tylko na nasze dolegliwości fizyczne. Działa też pozytywnie na nasze samopoczucie i dobrostan duchowy.

Poprzez usuwanie napięcia mięśniowego i rozluźnianie mięśni uciskających nasze nerwy, masaż wpływa kojąco na układ nerwowy. Ponadto jest to świetna forma relaksu, która pozwala odpocząć nie tylko ciału, lecz i głowie.

Nawet jeśli ból odcinka lędźwiowego nam nie doskwiera, warto dla samej profilaktyki zdecydować się na masaż leczniczy pleców. Pozwoli to między innymi uniknąć przykrych dolegliwości w przyszłości.