Depilacja z użyciem pasty cukrowej jest jedną z najstarszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Cieszy się nie tylko prostotą wykonania, ale i wysoką skutecznością, ponieważ usuwa włoski wraz z cebulkami. Czas utrzymywania się efektów zależy od długości i grubości włosków. Z całą pewnością można jednak uznać, że to całkowicie bezpieczna i efektywna metoda.

Jak wygląda depilacja pastą cukrową?

Usuwanie owłosienia Toruń.

Czynność przypomina tradycyjną depilację woskiem, choć różni się w kilku szczegółach.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zapuścić owłosienie na długość 3-6 mm, natomiast dzień przez należy wykonać peeling ciała (aby usunąć zanieczyszczenia i martwy naskórek).

Bezpośrednio przed depilacją skóra musi być czysta, sucha i odtłuszczona. W innym razie pasta cukrowa nie będzie przylegać do powierzchni ciała.

W pierwszej kolejności podgrzej pastę cukrową w kąpieli wodnej i nałóż szpachelką na ciało. Następnie przyłóż do niej kawałek specjalnego materiału i zerwij zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Resztki masy usuń ze skóry ciepłą wodą i mydłem. Istnieją różne metody depilacji pastą cukrową. Alternatywę stanowi usuwanie owłosienia na zimno. W tym celu wystarczy uformować w dłoniach cukrową kulkę i ogrzać ją, aby miała odpowiednio miękką konsystencję. Następnie nakładamy masę na przygotowany obszar ciała, aby dobrze wtopiła się w skórę, po czym odrywamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. 

Zabieg depilacji pastą cukrową na ciepło uznawany jest jednak za skuteczniejszy i przyjemniejszy. W razie braku doświadczenia lub czasu najlepiej udać się do profesjonalistów. W salonie kosmetycznym zostaniemy otoczeni kompleksową opieką.

Depilacja bikini pastą cukrową

Dużą popularnością cieszy się depilacja miejsc intymnych przy użyciu masy cukrowej. Podgrzaną (ale nie gorącą) płynną pastę cukrową nakładamy drewnianą lub plastikową szpatułką na docelowe miejsce i przykładamy kawałek materiału. Gdy masa ostygnie, odrywamy ją jak przedstawiono to powyżej. Aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom, po wszystkim przemyj skórę łagodnym środkiem czyszczącym, np. na bazie aloesu. 

Depilacja Toruń.

Depilacja woskiem czy depilacja pastą cukrową?

Choć usuwanie owłosienia przy pomocy pasty cukrowej porównywana jest do depilacji woskiem, w przypadku tej drugiej metody mamy styczność z chemicznymi składnikami. W efekcie wosk nie będzie nadawał się dla każdego. Pasta cukrowa do depilacji doskonale sprawdzi się w przypadku posiadaczy skóry wrażliwej i naczynkowej, ponieważ nie wywołuje alergii, stanów zapalnych, a także nie podrażnia skóry.

Dlaczego warto się depilować pastą cukrową?

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski. Nie tylko zmniejsza to ból, ale nie uszkadza naskórka. Zabiegiem można objąć całe ciało, bez względu na wrażliwość miejsca. 

Co to jest pasta cukrowa?

Photoflower 17m Depilacja cukrowa - ile się utrzymuje?

Wiedząc, jak korzystne efekty daje taki zabieg, warto jednocześnie dowiedzieć się, czym jest słynna pasta cukrowa. Jak wskazuje nazwa, głównym składnikiem jest cukier. W tradycyjnej wersji w składzie znajdziemy wodę i sok z cytryny, chociaż można do niej dodawać olejki eteryczne, miód, sól czy inne naturalne składniki. Bez problemu możemy zrobić pastę cukrową w domu.

Depilacja cukrowa – ile się utrzymuje?

Efekt gładkiej skóry w przypadku depilacji pastą cukrową może utrzymać się nawet do 5 tygodni, chociaż standardowy czas wynosi 2-3 tygodnie. Regularna depilacja masą cukrową powoduje osłabienie i uszkodzenie mieszków włosowych, w konsekwencji czego włoski będą rosły coraz rzadsze i coraz cieńsze. Po kilku zabiegach staną się wręcz niewidoczne, co w wielu przypadkach można uznać za trwały efekt.