Masaż kobido jest jednym z najstarszych typów masaży twarzy – wywodzi się z Japonii, gdzie jego wykonanie podlega ściśle określonym regułom. W przeciwieństwie do innych popularnych masaży, japoński masaż kobido działa głęboko na tkanki, zmniejszając tym samym napięcia mięśni twarzy oraz wpływając na zdrowy, młody wygląd skóry. Nie działa jedynie na skórze twarzy. Dzięki temu często zwany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Warto wspomnieć, że jest przy tym wyjątkowo przyjemny i pozwana uzyskać maksymalne odprężenie. Masaż kobido składa się z przemyślanej sekwencji ruchów.

734731642 Co to masaż kobido?

Spis treści:

  1. Na czym polega masaż kobido?
  2. Efekty masażu kobido – lifting twarzy
  3. Przeciwskazania masażu kobido

Sprawdź też: FACEMODELING PROGRAM™ – Naturalna, manualna terapia twarzy

Na czym polega masaż kobido?

Podczas masażu kobido liczy się przestrzeganie wszystkich etapów rytuału. Przeplatają się tu techniki powolne i szybkie. Delikatne pociągnięcia mają dostarczyć głębokiego relaksu, co zmniejsza skutki napięć i pozwala na rozluźnienie mięśni. Z kolei naprzemienne wykonywanie intensywnych ruchów (charakterystycznych dla masażu kobido) poprawia metabolizm komórkowy. Chcemy pobudzić skórę, spowalniając powstawanie zmarszczek i osiągając lifting skóry bez konieczności wstrzykiwania kwasu hialuronowego.

Cały przebieg masażu kobido można przedstawić w kilku krokach. Na początku wykonujemy masaż tkanek głębokich , co – jak wskazuje nazwa – oddziałuje na głębokie warstwy skóry oraz mięśnie i powięzi. Czynność wykonujemy na powierzchni twarzy bez użycia olejków. Następnie przychodzi czas na głęboki relaks i drenaż limfatyczny (techniki powolne). Część liftingująca jest mocna i intensywna, dzięki czemu zadziała jak zabiegi medycyny estetycznej. Sesja masażu kobido kończy się akupresurą.

Masaż wykonywany jest przed przeszkolonych i doświadczonych specjalistów, którzy rozumieją znaczenie japońskiej tradycji. W wielu gabinetach zabiegiem obejmuje się również mięśnie szyi i dekoltu, a także poświęca chwilę czasu na wykonanie dodatkowego masażu karku. Na samym początku zawsze miejsce ma określenie kondycji skóry i jej potrzeb.

Efekty masażu kobido – lifting twarzy

Efekty zauważymy już po pierwszym masażu kobido, choć do uzyskania trwalszych rezultatów zaleca się serię masaży. Są to m.in.:

  • wygładzenie zmarszczek, zwłaszcza mimicznych
  • odzyskanie utraconego blasku skóry
  • drenaż limfatyczny, a więc zmniejszenie ewentualnych obrzęków twarzy i usunięcie toksyn
  • efekt liftingu, pozbycie się opadających policzków
  • uzyskanie naturalnego efektu odmłodzenia oraz estetycznego owalu twarzy
  • lepsze krążenie krwi, a więc i odżywienie skóry
  • usunięcie wszelkich napięć mięśniowych

Sztywność mięśni twarzy szybko przemija, uzyskujemy więc głębokie wygładzanie skóry, dzięki czemu jej kondycja znacznie się poprawia. Wybierając masaż kobido chcemy jednak nie tylko dążyć do uzyskania efektu liftingu, ale i działać zdrowotnie. Udowodniono, że tego typu masaż twarzy łagodzi bóle głowy, wspiera terapię problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zmniejsza efekty bruksizmu. Masażem kobido możemy więc osiągnąć wielopłaszczyznowe efekty, podobnie jak w przypadku zabiegów kosmetycznych.

Przeciwskazania masażu kobido

Ze względu na wysoką intensywność technik oraz oddziaływanie na głębokie struktury skóry masaż kobido nie jest wskazany dla każdego. Lepiej nie wykonywać go u posiadaczy cery naczynkowej, a także przy gorączce, nowotworach, trądziku. Do przeciwwskazań zaliczamy dodatkowo wysokie nadciśnienie tętnicze, stany ropne okołozębowe, ostre stany zapalne organizmu i stany zapalne skóry. Nie należy wykonywać go również po odbyciu zabiegów medycyny estetycznej.

Decydując się na masaż twarzy kobido kobiety powinny przyjść bez makijażu, natomiast mężczyźni z ogolonym zarostem (maksymalnie 1-2 dniowym).